در حال انجام عملیات
ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
ورود به حساب کاربری

تجهیزات شبکه - Network equipment

محصولات تجهیزات شبکه

پر بازدید ترین محصولات تجهیزات شبکه

آخرین محصولات تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه چیست ؟؟؟ چقدر درباره این تجهیزات علم و آگاهی داریم ؟؟

 همواره با پیدایش و گسترش تکنولوژی های نوین شاهد تغییرات گسترده ای در سبک زندگی و روال کاری مردم بوده ایم. یکی از مهمترین این تغییرات بسط پیدا کردن ارتباطات و نحوه انتقال اطلاعات بین مردم در سراسر جهان بوده است. یکی از لازمه های بسط پیدا کردن و ایجاد یک شبکه هر چند کوچک و مستقل مانند شبکه یک شرکت استفاده از سخت افزار ها و تجهیزات قوی ، پر سرعت ، قابل اطمینان و امن بوده . فرض کنید در زمان های قدیم برای ارسال یک پیام نیاز به تکه ای قلم و کاغذ داشتید باید در تاریکی شب و زیر نور ضعیف یک چراغ یا شمع نامه ای را بنویسید و بعد از نگارش نامه برای ارسال آن باید نامه را به یک چاپار میدادید تا نامه را به مقصد برساند. ارسال این نامه گاهی روز ها یا هفته ها و ماه ها به طول می انجامید و حتی ممکن بود هرگز به مقصد نرسد. اما با پیدایش اولین کامپیوتر ها این تولید کنندگان پا را فراتر گذاشته و به فکر متصل کردن آنها به یکدیگر افتادند تا با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازند. حال نتیجه این اتصال چه بود ؟؟؟ بله پیدایش اولین شبکه ها به وسیله تجهیزات شبکه !!! این شبکه های کوچک به مرور زمان پا را فراتر از یک واحد آپارتمان یا یک گاراژ در سیلیکن ولی گذاشتند و باعث اتصال ساختمان ها ، شهر ها ، کشور ها و حتی قاره ها شدند و اینجا نقطه آغاز اینترنت بود. شبکه گسترده جهانی !!! استفاده از این تجهیزات شبکه باعث شد که مردم تنها با چند کلیک ساده کاری که برای یک نامه بر و چاپار روز ها طول میکشید را در چند ثانیه انجام دهند.

تمامی این اتفاقات به وسیله علم و دانش پشت تجهیزاتی خاص به نام تجهیزات شبکه شکل گرفت که همواره و هر روز در حال تغییر و تحول است. 

در این بخش به بررسی تمامی این تجهیزات شبکه شامل سوییچ ها ، روتر ها ، فایروال ها و … و ارایه راهکار ها و اطلاعات به روز و آموزشی خواهیم پرداخت.