در حال انجام عملیات
ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
ورود به حساب کاربری

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی

بسمه تعالی

قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی

استفاده شما از فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی و سفارش كالا و خدمات از این پایگاه به معنی توافق کامل شما با شرايط و ضوابط ذیل تلقی می گردد.

خرید کالا و ارائه خدمات فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی بر مبنای قوانین و آئین نامه های موجود در مورد تجارت الکترونیک و با رعایت کامل و تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد.

کاربران گرامی لطفاً موارد ذکر شده در این سند را جهت استفاده و بهره مندی از بهترین خدمات فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی به دقت ملاحظه و مطالعه فرمایید :

ورود کاربران به فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی هنگام استفاده از حساب کاربری شخصی، مقایسه قیمت، ارتباط با منابع فروش محصولات معرفی شده ، خرید کالا و سایر خدمات ارائه شده توسط فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی به معنای پذیرفتن شرایط ، قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی می باشد. توجه داشته باشید که عضویت در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین این فروشگاه بدون قید و شرط از سوی کاربر می باشد.

لازم به ذکر است قوانین و مقررات مندرج، پیوست تفاهم نامه ارسالی برای فروشگاه ها و شرکت ها و خریداران می باشد.

 توجه داشته باشید که کلیه قوانین این فروشگاه منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربری است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ‌ها و سرویس های فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می ‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییرات در این سند است.

با توجه به فعالیت فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی در داخل ایران ، این مجموعه خود را متعهد به بررسی محتوای سایت و صحت اطلاعات و رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران قبل از آپلود این اطلاعات می داند و بروز هر گونه خطا و هنجار شکنی و کاستی از جانب فروشندگان و خدمات دهندگان این موارد بررسی شده و این مجموعه هیچ گونه مسیولیتی در این خصوص نخواهد پذیرفت و با درخواست مراجع قانونی و قضایی اطلاعات این دسته از فروشندگان و خدمات دهندگان متخلف در اختیار این مراجع قرار خواهد گرفت.

کلیه اطلاعات دریافتی از جانب فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی محفوظ و محرمانه بوده و فقط با دستور مقامات قضایی و حکم دادگاه منتشر خواهد شد.

عمده فعالیت فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی در حوزه فروش و خدمات آی تی بوده و در خواست موارد نا مرتبط و مخالف با قوانین کشور رد خواهد شد.

تعاریف :

فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی : یک بازار مجازی ،آزاد ،به روز و کاملا تخصصی در زمینه محصولات بازار آی تی می باشد که توسط مجرب ترین کارشناسان هدایت و بروزرسانی می گردد که منابع اصلی و فروشندگان و خدمات دهندگان را معرفی می کند و فروشندگان و خدمات دهندگان معرفی شده قیمت روز کالاهای دیجیتال را با به روزرسانی خود در اختیار کاربران قرار میدهند شایان ذکر است که در مواردی فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی به عنوان فروشنده و خدمات دهنده معرفی گردیده است.

کاربر مصرف کننده ، خریدار ، مشتری ، خدمات گیرنده : هر فردی که در فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی به عنوان کاربر عادی برای استفاده از کالا و خدماتی ثبت نام کرده و شناسه کاربری دارد.

کاربر فروشنده یا خدمات دهنده : هر فردی که در فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی به عنوان شرکت یا فروشگاه ثبت نام کرده و شناسه کاربری دارد و کالا یا خدماتی را عرضه می کند.

کاربر فروشنده و یا خدمات دهنده دارای اعتبار : ثبت نام در فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی برای تمامی کاربران به صورت رایگان می باشد مگر در حالتی که کاربر ، فروشنده کالا یا خدمات دهنده ای مربوط به زمینه کاری مجموعه باشد. کاربر فروشنده و خدمات دهنده ای که جهت فعالسازی داشبورد خود در فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی شارژ مالی انجام داده است این امکان را دارد که با توجه به نوع پکیج و شارژ انجام شده کالاهای خود را قیمت گذاری و در معرض دید خریداران قرار دهد.

شایان ذکر است که در مواردی که فروشنده و خدمات دهنده فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی معرفی شده کلیه پروسه ها از انتخاب و ثبت سفارش تا پرداخت به وسیله این مجموعه انجام می گردد. در موارد خارج از این حالت فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی تنها اقدام به معرفی محصولات و مقایسه قیمت های این کاربرهای فروشنده و خدمات دهنده می نماید و همچنین فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی هیچگونه دخالتی در روند ارسال کالا و دریافت وجه این فروشگاه ها ندارد و هنگام خرید از این فروشگاه ها کاربر مستقیم به وب سایت فروشگاه اصلی یا محل کسب فروشنده مراجعه می نماید.

 با عنایت به قانون حمایت از حقوق مصرف کننده  یک نسخه از صورتحساب کالا و یا خدمات تحت عنوان پیش فاکتور قبل از خرید برای خریدار ارسال می گردد و با تایید این پیش فاکتور و واریز وجه یک نسخه دیگر از صورتحساب تحت عنوان فاکتور برای خریدار ارسال می‌گردد.

مسدود کردن حساب کاربری : حساب کاربران  بصورت موقت بسته می شود.

این مسدودی حساب بصورت موقت بوده و شامل خریداران و فروشندگان تا زمان رفع مسدودی خواهد بود.

مسدود شدن حساب کاربری : حساب کاربران بصورت کامل و دائمی مسدود می شود.

این مسدودی حساب بصورت دائمی بوده و شامل خریداران و فروشندگان می گردد و امکان رفع مسدودی وجود ندارد.

این امر به دلیل تخلفات مکرر صورت می پذیرد.

تعهــدات عمــومی کاربران : مسئولیت اطلاعات و تصاویر درج شده در حساب کاربران ( کاربر معمولی و کاربر فروشنده ) بصورت مستقیم بر عهده ثبت نام کننده می باشد و فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی هیچگونه مسیولیتی را بر عهده نمی گیرد.

تعهــدات فــــروشنـدگان و خدمات دهندگان : جهت حفظ و ارتقا رضایتمندی خریداران و سایر فروشندگان و همکاران در حوزه آی تی در زمان درج و اعلام قیمت کالاها، موجودی واقعی و جو روانی بازار کاربر فروشنده موظف است در قیمت گذاری کالاهای خود، ضمن درج قیمت رقابتی و منصفانه، به گونه ای عمل کند که کالاها را به قیمتی که درج کرده است به فروش برساند و هرگونه کاستی و کمی بر عهده فروشنده بوده و تمامی مسیولیت قضایی و ضرر و زیان وارده بر عهده فروشندگان و خدمات دهندگان می باشد. درصورت عدم رعایت و گزارش تخلف، پس از بررسی، موارد ذیل از جانب فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی بازار اعمال میگردد :

الف ) مرتبه اول : اعلام مورد تخلف و تذکر کتبی در پیشخوان و رفع آن

 ب  ) مرتبه دوم : غیرفعال نمودن حساب کاربران به مدت 48 ساعت

 ج  ) مرتبه سوم : فسخ قرار داد و مسدود نمودن حساب کاربران به صورت دائمی و در صورت دریافت شکایت از مراجع قانونی ، ارجاع شکایت از شاکی به فروشنده و خدمات دهنده.

اطلاعات فردی و مالی کاربران در سایت محرمانه است و در هیچ صورت بجز حکم دادگاه در اختیار هیچ فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی در رد و یا قبول سایت فروشندگان و خدمات دهندگان دیگر ، اطلاعات ثبت شده آنها آزاد است و می تواند قبل از نمایش و یا در زمان نمایش ، همکاری خود را بصورت یک طرفه قطع کند. در مواردی که سایت فروشگاه خلاف قوانین جاری کشور باشد حساب کاربر نیز مسدود و بلوکه خواهد شد و هیچ پرداخت و یا بازپرداخت وجهی صورت نخواهد گرفت. در موارد دیگر این فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی است که تصمیم خواهد گرفت چه میزان از مبلغ موجود در حساب را به کاربر پرداخت و یا استرداد کند .

قابل ذکر است که برای بهبود عملکرد کاری فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی ، پروسه ای برای امتیاز دهی به فروشندگان و خدمات دهندگان اجرا می شود و قرار داد مجموعه های با درصد رضایت پایین تر از جانب مشتریان ، حذف خواهد شد.

همچنین برای فروشندگان و خدمات دهندگان برتر و ممتاز نیز امتیازات ویژه ای در نظر گرفته شده است.

تمامی نظرات نمایش داده شده در فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی توسط کاربران درج می شود و فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی پس از رویت و کنترل عدم تداخل با قوانین موضوعه تجارت اینترنتی نظرات را جهت نمایش تائید می نماید و هیچگونه مسئولیتی در قبال نظرات کاربران را عهده دار نمی باشد و مثبت یا منفی بودن نظرات مشتریان در مورد برندها یا گارانتی ها و... تجربیات شخصی ایشان می باشد.

تایید پیش فاکتور در زمان خرید کالا و خدمات به منزله موافقت با مفاد این سند که خدمات دهنده آن فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی تحت امتیاز شرکت تکنولوژی گستر امین امید و خدمات گیرنده که مشتری نهایی نامیده می شود می باشد.

 مصرف کننده و یا خدمات گیرنده می‌تواند ظرف مدت سه روز کاری از زمان پرداخت وجه (خرید کالا)  از طریق درگاه الکترونیکی، و تحویل کالا انصراف خود را از خرید به شرطی که کالا را باز ننموده و پلمپ شده باشد، اعلام نموده و کالا را با هزینه بازپس فرستادن آن به فروشنده عودت نماید. شایان ذکر است که در زمان انصراف از خرید و مرجوعی کالا تمامی هزینه های حمل و نقل و ارسال و عودت کالا بر عهده خریدار می باشد.

تبصره: حق انصراف و مرجوعی کالای مصرف كننده در مواردی كه شرايط خاصی بر نوع كالا و خدمات حاكم است اجرا نخواهد شد. موارد کالا و خدمات خاص در زمان خرید از طریق سایت به اطلاع مصرف کننده خواهد رسید.

چنانچه کالای خریداری شده دارای اشکال و یا ایراد فنی بوده به طوری که امکان استفاده از آن میسر نباشد ، و شامل قوانین و مقررات گارانتی  باشد ،خریدار باید ظرف 24 ساعت پس از دریافت کالا مراتب اشکال یا ایراد فنی را به فروشنده اعلام نماید. این امر توسط فروشنده مورد بررسی قرار گرفته و اعلام نظر می‌شود در غیر اینصورت و پس از انقضای زمان 24 ساعت پس از تحویل، کالا پس گرفته نمی‌شود.

چنانچه کالای خریداری شده دارای نقص فیزیکی و یا ظاهری باشد و این نقص شامل موارد گارانتی گردد و به وسیله خریدار آسیبی وارد نشده باشد ،خریدار مکلف است ظرف 24 ساعت کالای خریداری شده را به فروشنده مسترد نماید و در غیر این صورت فروشنده مسئولیتی در قبال ادعای خریدار نخواهد داشت.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات درخواستی یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد این تفاوت ظرف مدت 24 ساعت کاری باید به فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی اطلاع داده شود. در صورتی که این تفاوت از روی جعبه ، بسته بندی و ظاهر بار ارسالی (رنگ، مشخصات فنی) قابل تشخیص باشد، کالا باید بدون استفاده و پلمپ به فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی بازگردانده شود در صورت باز شدن پلمپ یا استفاده از کالا امکان رسیدگی به درخواست مشتری وجود ندارد. مسئولین فنی ظرف مدت 72 ساعت کاری  از دریافت کالا  به بررسی تفاوت پرداخته و در صورت تایید کارشناس ، کالا برای مشتری تعویض می‌گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان کالا برای مشتری پس فرستاده می‌شود.

توجه شود که در تمامی این مراحل کلیه اطلاعات کالا شامل تعداد ، مقدار ، قیمت ، سریال و... در دیتا بیس این مجموعه ذخیره می گردد.

تبصره : درصورت تایید وجود مغایرت در کالای دریافتی و کالای ثبت سفارش شده کلیه هزینه های ارسال و باز گرداندن کالا به عهده فروشنده خواهد بود.

تبصره : در صورت رد تایید وجود مغایرت در کالای دریافتی و کالای ثبت سفارش شده کلیه هزینه های ارسال و باز گرداندن کالا به عهده خریدار یا مصرف کننده خواهد بود.

کارشناسان خدمات پس از فروش و گارانتی فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی ایراد های اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی تایید شود، کالا تعویض یا مشکل آن برطرف خواهد شد و یا مشتری می ‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند به شرطی که شامل مفاد ذکر شده بابت مرجوعی کالا باشد. لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی بنا به انتخاب خریدار یا مصرف کننده کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت و برای کالای ارزان‌تر، فروشنده  تفاوت را به حساب خریدار یا مصرف کننده در مدت زمان 24 ساعت کاری واریز می‌نماید.

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالای مورد نظر در بازار در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا در بازار هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا - درج شده در فاکتور-واریزی مصرف کننده و یا خریدار- به حساب مشتری را فقط می‌پذیرد.

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 24 تا 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.

 

لطفا در صورت بروز هر گونه مشکل و یا مشاهده تخلف ، نظر ، انتقاد ، پیشنهاد و ... ما را از نظرات ارزشمندتان محروم نفرمایید و با کارشناسان ما در صفحه تماس با ما مطرح فرمایید.

 

با تشکر

فروشگاه اینترنتی اعتماد آی تی

شرکت تکنولوژی گستر امین امید